Psikoteknik Belgesi Ücretleri

güven, kalite, memnuniyet.

İnegöl Güven Psikoteknik

Uzman kadromuz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile İnegöl’de yüksek kalitede hizmet vermek ve %100 müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.

Psikoteknik belgesi Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan inegöl psikoteknik değerlendirme merkezlerinde uygulanan yaklaşık 1 saat süren 12 adet testten oluşan değerlendirme sistemine girdikten sonra alınan belgeye denmektedir. Karayolları Gene Müdürlüğünün zorunlu kıldığı bu belgeyi almak oldukça basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Psikoteknik ücreti 2024 yazımızda.

Psikoteknik değerlendirme merkezinden randevu talebinde bulunduktan sonra belirtilen günde ve saatte psikoteknik değerlendirme merkezine giderek psikolog eşliğinde yaklaşık 1 saat süren bir teste girmeniz gerekmektedir. İlk olarak kullanılan sistem üzerinden T.C kimlik numaranızla psikoteknik belgesi almanıza engel herhangi bir durum olup olmadığı psikolog tarafından kontrol edilmektedir. Psikotenik belgesi almaya herhangi bir engel olmadığı durumlarda teste gelen kişinin kimlik ve ehliyetlerini arşivde saklanmak üzere fotokopi çekildikten sonra teste gelen kişilere teste girdiğine ve gerekli bilgilendirmeyi aldıklarına dair bir taahhütname sunulmaktadır ve adaydan belgeyi okuyup imzalaması istenmektedir. Sonraki aşamada dikkat dağıtıcı hiçbir unsurun olmadığı test odasında aday teste alınmak üzere simülatöre oturmaktadır.

inegöl Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2024

Bilgisayar destekli simülatör ile ilgili bilgilendirmeler yapıldıktan sonra yaklaşık 1 saat sürecek olan test süreci başlamaktadır. Psikoteknik belgesi almak isteyen adayı test boyunca çeken kamera sistemi test odasında bulunmaktadır. Böylelikle sistem üzerinde yapılacak usulsüzlükleri engellemek amaçlanmıştır. Ticari amaçlı araç kullanan tüm sürücülere zorunlu kılınan psikoteknik belgesini almak günümüzde oldukça basittir. Testlerin tamamında anlamayı kolaylaştıracak sesli bir ikaz bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra asıl testlere başlamadan önce örneklerle ve deneme testleri ile anlatım pekiştirilmektedir. Teste giren şahsın anlamadığı durumlarda sesli anlatımlar ve denemeler kendi isteği sonrasında tekrar edilebilmektedir. Test boyunca adayın yanında bulunan psikolog olası bir anlaşılmazlık durumunda kişiye testi daha iyi anlaması açısından deneme aşamasında adaya ek bilgilendirme yapabilmektedir. Adayın testi anladığından emin olunduktan sonra asıl test aşaması başlamaktadır. 12 adet bulunan test süreci zamana karşı yapılmaktadır. Testlerin neredeyse hepsinde adayın testi tamamlaması için belirli bir süre verilmektedir. Adaydan belirlenen süreye uyması koşuluyla mümkün olan en kısa zamanda testleri bitirmesi istenmektedir. 12 adet testin tamamının bitiminden sonra bilgisayar destekli simülatör adaya ait raporu otomatik olarak oluşturmaktadır. Psikolog adaya ait raporu iki çıktı olacak şekilde yazdırmakta ve bir tanesi adaya verirken diğerini arşivde saklamak üzere dosyalamaktadır. Sağlık çalışanlarının ortak kullandığı e-rapor sistemine adayla ilgili bilgileri girdikten sonra raporun taslağı oluşturulmaktadır.

Psikoteknik değerlendirme merkezi çalışanı olan psikolog tarafından oluşturulan psikoteknik belgesinin daha sonra psikiyatrist tarafından onaylanma zorunluluğu bulunmaktadır.  Psikoteknik değerlendirme merkezleri denetleme bakımından Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan özel kurumlar olarak bilinmektedir. Devlet kurumuna bağlı olarak çalışan bir merkez oldukları için bazı şartlara uymak zorunluluğu bulunmaktadır. Her yıl sağlık bakanlığının belirlediği alt sınırla işlemlerine devam etmektedirler. Ülkenin dört bir yanında psikoteknik belgesi veren birçok kurum bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından fiyat alt sınırı belirlenmiş ancak üst sınır olmadığı için kurumlar arası birçok farklı ücretlendirme görülebilmektedir. Size en yakın psikoteknik değerlendirme merkezi ile irtibata geçerek ücretleri hakkında detaylı bilgi almak gerekmektedir. Psikoteknik değerlendirme merkezleri bulunduğu ile ve çevre koşullarına göre üst sınırı belirlemektedir. Psikoteknik belgesi almakla yükümlü kişiler merkeze geldiklerinde teste girmeden önce psikoteknik belgesi bedelini ödemekte ve testten başarısız olsa dahi ücreti geri talep edememektedir. Testten başarılı olan adaylar psikoteknik değerlendirme test raporunu onaylatmak amacıyla psikiyatriste gitmek zorunda ve bağlı bulunduğu kuruma göre onaylama ücreti olarak cüzi miktarda bir bedel ödemektedir.

İNEGÖL GÜVEN PSİKOTEKNİK

Ceza almadan, inegöl psikoteknik belgesi alın.

Similar Posts